لوازم چاه ارت - تجهیزات چاه ارت

لوازم چاه ارت - تجهیزات چاه ارتلوازم چاه ارت - تجهیزات چاه ارت

لوازم چاه ارت - تجهیزات چاه ارت
لوازم چاه ارت
لوازم چاه ارت شامل صفحه مسی ارت و سیم ارت مسی و بنتونیت یا مواد کاهنده مقاومت زمین و جعبه تست ارت و میله ارت می باشد . که برای اتصال سیم مسی به صفحه ارت مسی آن را به صفحه جوش کدولد یا جوش نقره میزنند . و از تجهیزات دیگر چاه ارت میتوان به جعبه تست ارت دیواری اشاره کرد . همچنین برای درب چاه نیز میتوان از دریچه بازدید چاه ارت از جنس بتن و یا پلی اتیلن استفاده نمود . سیستم ارتینگ برای محافظت از انسانها از برق گرفتگی در ساختمان های مسکونی و اداری و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد .
 
 
هزینه اجرای چاه ارت
هزینه اجرای چاه ارت بستگی به نوع و سایز صفحه ارت مسی دارد . که اگر بخواهید چاه ارت شما کمتر از ۲ اهم باشد باید از صفحه مسی باهنر استفاده کنید . خلوص این صفحه های مسی ۹۹/۹ در صد می باشد . لوازم چاه ارت که در ساختمان های مسکونی استفاده میشود معمولا از صفحه مسی باهنر ۵۰*۵۰ استفاده میکنند . همچنین سایز سیم ارت آنها باید ۳۵ باشد.  
 
 
تجهیزات چاه ارت
تجهیزات چاه ارت در ساختمانهای مسکونی و اداری و مجتمع های تجاری مورد استفاده قرار میگیرد . سیستم ارتینگ سال ها است که در تمامی ساختمان های مسکونی تهران از طرف سازمان نظام مهندسی اجباری شده است . و همچنین علاوه بر سیستم ارتینگ که در ساختمان ها مورد استفاده قرار میگیرد . سیستم همبندی هم برای کمک به سیستم ارت ساختمان استفاده میشود . که سیستم همبندی باعث کاهش مقاومت الکتریکی زمین میشود و همچنین منجر به بالا رفتن کارایی چاه ارت میشود .
 
 
لوازم مورد نیاز سیستم ارتینگ
سیستم ارتینگ و سیستم صاعقه گیر در ساختمان بلند و برج های مسکونی و تجاری مورد استفاده قرار میگیرد .